Piec wolnostojący
Piec wolnostojący w mieszkaniu i jego zalety

zalety pieca wolnostojącegoCoraz więcej osób stawia sobie pytanie o to, czy powinno decydować się na tradycyjny kominek, czy też lepszym rozwiązaniem mogłoby okazać się zainwestowanie w piecyk wolnostojący.

Okazuje się, że rozwiązania reprezentujące drugą ze wspomnianych grup nie są wcale mniej wydajne niż ma to miejsce w odniesieniu do klasycznego paleniska, mogą być przy tym wykorzystywane jako dodatkowe ogrzewanie nawet w tych przestrzeniach, gdzie do dyspozycji mamy nie tylko niewielki metraż, ale również stosunkowo słabe stropy.

Oczywiście, przed planowanym zakupem nie zaszkodzi, jeśli wzbogacimy naszą wiedzę na ich temat zwłaszcza, że są to rozwiązania, które mają pewne ograniczenia. Tu warto wspomnieć choćby o tym, że nigdy nie zagwarantują nam ciepła porównywalnego z tym, na jakie można liczyć dzięki tradycyjnemu palenisku, nie można zatem myśleć o nich jako o sposobie na ogrzewanie całego mieszkania. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniami atrakcyjnymi wizualnie, które mogą pojawić się nawet tam, gdzie na klasyczny kominek po prostu nie wystarczy już miejsca. Okazuje się zresztą, że nie jesteśmy wcale skazani na jeden tylko model.

W sprzedaży nie brakuje pieców uniwersalnych, które sprawdzają się bez względu na to, w jakim wnętrzu zostaną umieszczone. Częstym rozwiązaniem są jednak również piece stylowe oraz rozwiązania nowoczesne, a więc te, w których konstrukcji dominuje aluminium i stal. Nie trzeba też zastanawiać się nad tym, czy sama wielkość piecyka okaże się zgodna z naszymi oczekiwaniami. Te najmniejsze nie potrzebują nawet metra kwadratowego, można więc umieszczać je w niemal każdym pomieszczeniu.

Inną zaletą pieca wolnostojącego jest to, że może być on bez przeszkód rozbierany i zabierany zawsze, gdy w naszych planach pojawia się myśl o przeprowadzce. Bodźcem jest też dla wielu osób obecność przeszklonych drzwiczek, których nie mogą nie docenić ci potencjalni nabywcy, na których kojąco wpływa widok płonącego ognia. Idealny piecyk musi mieć nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i parametry i to założenie może być jednak spełnione.

Zobacz również
Piec wolnostojący

Piec wolnostojący określany jest potocznie jako koza. Obecnie jest to takie rozwiązanie, które na nowo staje się popularne. Takie piece coraz chętniej są znów wykorzystywane. Oczywiście nie...

Okazuje się, że zamiast kominka coraz więcej osób decyduje się na montaż piecyka wolnostojącego. Takie rozwiązanie okazuje się być niezwykle interesujące i w wielu przypadkach dobrze się...

Jeszcze nie tak dawno osoby rekomendujące posiadanie w domu lub w mieszkaniu piecyka wolnostojącego typu koza nie mogły liczyć na zrozumienie. Owszem, były to rozwiązania stosunkowo dobrze...