Piec wolnostojący
Piecyk wolnostojący

piec wolnostojący do mieszkaniaOkazuje się, że zamiast kominka coraz więcej osób decyduje się na montaż piecyka wolnostojącego. Takie rozwiązanie okazuje się być niezwykle interesujące i w wielu przypadkach dobrze się sprawdza. Szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie nie ma możliwości montowania kominka, albo w takim miejscu, gdzie występuje słaby strop i kominek w ogóle nie może być przygotowywany.

Piecyk na drewno jest na pewno ciekawym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać, że daje mniej ciepła niż palenisko tradycyjna. Piecyki, które obecnie są nam oferowane są tak naprawdę cały czas udoskonalane, dzięki czemu łatwiej coś ciekawego dla siebie wybrać. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to jednak rozwiązanie, które może się stać swego rodzaju uzupełnieniem dla normalnego ogrzewania i niczego więcej nie można oczekiwać.

Piecyki takie nie będą w stanie ogrzać dużego domu. Jest to jednak taki dodatek, który między innymi ze względów estetycznych jest naprawdę ciekawym wyborem i warto się na niego zdecydować. Jeśli taki piecyk wybieramy to można być pewnym, że łatwiejsze stanie się także jego dopasowanie do wnętrza. Uniwersalny piecyk to zawsze rozwiązanie, które będzie dobrze prezentowało się w różnych miejscach. I nie chodzi oczywiście tutaj wyłącznie o to jak wygląda montaż piecyka w klasycznym mieszkaniu, gdzie zawsze to dobrze wygląda, ale także o możliwość jego zrealizowania nawet w nowoczesnych wnętrzach.

Takie nowoczesne formy estetyczne jak się wydaje obecnie mocno zyskują na popularności i firmy realizujące piecyki zwracają na tą sprawę swoją uwagę. Szukając idealnego piecyka musimy się tak naprawdę zastanowić na czym nam zależy. Jeśli chcemy przygotować solidne wsparcie do normalnego ogrzewania to musimy się dobrze zapoznać z ofertą piecyków i sprawdzić jakie możliwości one za sobą niosą. Trzeba między innymi sprawdzić jaką moc ma piecyk oraz jaką sprawność oferuje. Takie, które mają sprawność poniżej 70% tak naprawdę w ogóle nie mają racji bytu i nie warto się na nie decydować.

Jeśli chodzi o moc to z jednego kilowata mamy ogrzewanie na około 10 metrów kwadratowych, dlatego należy tą sprawę także rozważyć obliczając w stosunku do mieszkania, jakie ma być ogrzewane, by wiedzieć co uda się piecykiem osiągnąć.

Zobacz również
Piec wolnostojący

Piec wolnostojący określany jest potocznie jako koza. Obecnie jest to takie rozwiązanie, które na nowo staje się popularne. Takie piece coraz chętniej są znów wykorzystywane. Oczywiście nie...

Jeszcze nie tak dawno osoby rekomendujące posiadanie w domu lub w mieszkaniu piecyka wolnostojącego typu koza nie mogły liczyć na zrozumienie. Owszem, były to rozwiązania stosunkowo dobrze...

Coraz więcej osób stawia sobie pytanie o to, czy powinno decydować się na tradycyjny kominek, czy też lepszym rozwiązaniem mogłoby okazać się zainwestowanie w piecyk wolnostojący...